آموزش تزیین داخل ماشین پراید

بازدید: 66,873 بازدید
آموزش تزیین داخل ماشین پراید

تزئین داخل پراید می‌تواند جلوه ماشین را بسیار زیبا و شیک کرده و خوش ذوقی شما را به همگان نشان دهد. استفاده از لوازم تزئیناتی پراید می‌تواند ماشین شما را بسیار خاص‌تر و متمایزتر از سایر ماشین‌ها جلوه دهد.

استفاده از لوازم تزیینی خودرو یکی از علایق جوانان بوده و بسیاری از آنها برای ارتقای سطح ظاهری خودرو خود اقدام به خرید این لوازم می‌کنند.

تنوع در این لوازم بسیار گسترده است و می‌توان برای هر سلیقه‌ای لوازمی مخصوص پیدا کرد. شما به‌راحتی می‌توانید با کمی خلاقیت و ایده‌های جدید تغییرات چشم‌گیری در پراید خود ایجاد کنید. تنها نکته‌ای که لازم است در اسپرت کردن پراید موردتوجه قرار دهید نوع لوازم و انتخاب صحیح آنها است.

لازم است برای اسپرت کردن پراید از لوازمی هماهنگ و همرنگ استفاده کنید تا جلوه‌ای زیباتر را به ماشین شما بدهد. استفاده از چندین رنگ از لوازم تزیینی مختلف در فضای کوچک داخل پراید، آن را بسیار شلوغ و نامنظم نشان خواهد داد.

بهتر است از یک رنگ اصلی برای تمامی قطعات استفاده کرده و یک یا دورنگ را به‌عنوان چاشنی در آن به کار ببرید.

شما با یک روکش صندلی خودرو به راحتی می توانید رنگی هماهنگ میان اجزای داخلی با صندلی های خود ایجاد کنید علاوه بر زیبایی از صندلی های خودرو خود محافظت کنید.

اسپرت کردن پراید

با اضافه‌کردن برخی آپشن‌های جدید و پیشرفته به خودروی پراید، نه‌تنها ظاهر خودرو زیباتر می‌شود بلکه عملکرد خودرو نیز بهتر شده و تغییرات چشم‌گیری در کاربری این خودروی معمولی صورت می‌گیرد.

بنابراین لازم است برای این منظور مجموعه اقداماتی صورت بگیرد که در کنار زیباسازی، عملکرد خودرو نیز ارتقاء یابد. اقداماتی که برای تزئین داخل پراید باید انجام شوند به شرح زیر هستند:

تعویض سنسور دنده عقب

خودرو خود را به سنسور دنده عقب مجهز کنید. این وسیله ایمنی خودرو را بالا برده و خطر برخورد با اشیا در هنگام دنده عقب رفتن نیز به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد. در ماشین هی خارجی این آپشن در کارخانه طراحی شده است ولی در ماشین های ایرانی باید این آپشن را خود خریدار در صورت تمایل نصب کند.

روکش صندلی‌ها

کلیه روکش‌های قدیمی صندلی‌ها را جدا کرده و به‌جای آن از روکش‌های زیبا و جدید استفاده کنید. نمونه‌های مختلف با رنگ‌های خاص در بازار موجود است که برای این منظور می‌توانید از آنها استفاده کنید. روکش صندلی‌ها می‌توانند تغییرات چشمگیری را در زیبایی داخل خودرو ایجاد کنند. روکش صندلی پراید در دو نوع چرمی و پارچه ای موجود است و تنوع بسیار بالایی دارد و گاهاََ این روکش صندلی در نوع چرم و پارچه نیز برای افراد خاص پسند تولید شده است.

رنگ روکش صندلی شاید یک انتخاب سلیقه ای باشد ولی در کل باید چند نکته را در انتخاب رنگ روکش صندلی ماشین خود رعایت کنید اولین موضوع، رنگ انتخابی نباید به گونه ای باشد که چشم های شما را خسته کند و دومین موضوع این که اگر در آب و هوای گرمسیر زندگی می کنید رنگ آن به گونه ای نباشد که گرما را به خود جذب کند.

تعویض سر دنده

سر دنده قدیمی و معمولی پراید را با یک سر دنده خاص و جذاب تعویض کنید. نمونه‌های مختلفی از این سر دنده‌ها در بازار موجود است که باتوجه‌به سلیقه خود می‌توانید یکی از آنها را تهیه و جایگزین سر دنده قبلی کنید.

دستگیره ترمز دستی

دسته ترمز دستی را نیز می‌توانید به همین ترتیب با یک دسته جدید و مدرن عوض کنید. سعی کنید در تعویض قطعات داخلی خودرو از یک مدل و یا رنگ خاص تبعیت کنید.

نشانگرهای اعلان

نشانگرهای اعلان و راهنماها را نیز با نمونه‌های زیباتر و جدیدتر تعویض کنید. بسیاری از مدل‌های جدید در بازار وجود دارند مانند نشانگرهای مدل ماشین‌های مسابقه‌ای.

هماهنگ کردن رنگ روکش صندلی‌ها با روی داشبورد ماشین

یکی از مهم‌ترین نکات در تزئین داخل پراید هماهنگ‌سازی رنگ روکش صندلی‌ها باداشبورد خودرو با استفاده از یک روکش داشبورد خودرو است. روکش داشبورد پراید در طرح ها و رنگ های متفاوت موجود است. این دو مورد را با هم هماهنگ کنید و از یک رنگ و مدل خاص برای آنها استفاده کنید.

فرمان خودرو

مدل‌های متنوعی از فرمان خودرو وجود دارد که قابلیت نصب بر روی پراید را نیز دارا هستند. فرمان ساده خودرو را با یک نمونه زیبا و خاص‌تر تعویض کنید. این فرمان ها گاهاََ موجب تسلط شما در رانندگی چرخش نرم تر  فرمان به راست و چپ می شود.

کفپوش‌ها

یکی از مواردی است که در اسپرت کردن پراید باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از کفپوش خودرو است. یکی از لوازم جانبی هایی که بعد از روکش صندلی جزو پر فروش ترین لوازم جانبی ها می باشد که می توان گفت کفپوش ماشین نیاز دوم ماشین است و علاوه بر زیبایی از موکت کف خودرو شما محافظت می کند و از انتشار آلودگی در خودرو جلوگیری می کند. یکی از مزایای بسیار مهم کفپوش ماشین محافظت از موکت کف خودرو شما می باشد زیرا این موکت اگر خراب شود یا چیزی روی آن بیزد که بوی خوشایندی نداشته باشد شما دیگر نمی توانید آن را تمیز کنید و ممکن است تا سالیان سال هر وقت می خواهید از خودرو استفاده کنید این بو به مشام شما باشد برسد و این موضوع بسیار اذیت کننده است. کفپوش پراید در دو نوع سه‌ بعدی و پنج بعدی در فروشگاه لوکس سهیل موجود است. رنگ‌های متنوعی دارند و در جنس های چرمی و پلیمری است.

کیف پشت صندلی

می‌توانید در پشت صندلی‌ها از کیف استفاده کنید به‌این‌ترتیب سرنشینان عقب می‌توانند لوازم اضافه خود را در آن جای دهند.

اسپیکرهای قدرتمند

اسپیکرهای ساده و کم‌صدای پراید را با اسپیکرهای بروز و شیک تعویض کنید. اسپیکر یکی از شاخصه‌های خودروهای خاص و اسپرت است.

استفاده از مانیتور

بسیاری از ماشین‌های شیک و گران‌قیمت در داخل ماشین از مانیتور استفاده می‌کنند. مانیتور در داخل ماشین می‌تواند داخل خودروی شما را بسیار لاکچری و زیباتر جلوه دهد. برای پراید خود یک مانیتور پیشرفته و زیبا تهیه کنید.

بالابردن کیفیت کولر

کیفیت کولر ماشین را ارتقاء دهید. یک کولر ضعیف فضای داخلی ماشین را غیر قابل‌ تحمل می‌کند. در نتیجه استفاده از نمونه‌های خاص و پرقدرت می‌تواند در اسپرت سازی ماشین بسیار کمک‌ کننده باشد.

استفاده از سیستم‌های ردیاب

برای خودروی لاکچری و زیبای خود از سیستم‌های ردیاب و جی‌پی‌اس استفاده کنید. این سیستم‌ها باعث می‌شوند خودروی شما همواره در امنیت بوده و غیر قابل‌ سرقت خواهد بود. و در صورت سرقت نیز به راحتی می توانید خودرو خود را پیدا کنید. یعنی شما با نصب یک ردیاب که قیمت آن بسیار  مناسب است می توانید ماشین چند صد میلیونی خود را بیمه کنید و با خیالی آسوده خودرو خود را در هر مکانی قرار دهید.

کروز کنترل

سیستم نگهدارنده سرعت یا کروز کنترل سیستمی در خودروهاست که با نصب این سیستم بر روی خودروی خود اجازه کنترل سرعت در یک وضعیت ثابت را برای راننده فراهم می کند. این سیستم معمولاً با کنترل میزان هوای ورودی به محقظه احتراق وظیفه خود را به انجام می رساند. در واقع هدف استفاده از کروز کنترل نگه داشتن دقیق سرعت به میزان دلخواه راننده بدون هیچگونه دخالت خارجی است. در این سیستم امکان تثبیت سرعت خودرو در شرایط مختلف بدون استفاده از پدال گاز از طریق کلیدهای واسط فراهم شده است. آن را به‌روزرسانی کنید.

استفاده از این لوازم می‌تواند ماشین شما را بسیار به‌روز و اسپرت نشان دهد همچنین این تغییرات تأثیرات چشمگیری بر کیفیت و قیمت خودرو نیز خواهند گذاشت.

تزئینات کوچک داخل پراید

پس از انجام این تغییرات بزرگ می‌توانید قسمت‌های کوچک‌تر را نیز به خودروی خود بیفزایید. توجه به جزئیات و لوازم کوچک می‌تواند نتیجه کار را به طرز چشمگیری ارتقا دهد.

لوازم تزئیناتی پراید بسیار متنوع و گسترده هستند و شما می‌توانید به‌راحتی نمونه‌هایی را که با خودروی شما هماهنگ هستند را بیابید. برخی از جزئیاتی که می‌توانید برای تزئین داخل پراید استفاده کنید به شرح زیر است.

گیره‌های عینک

با اضافه‌کردن گیره عینک به قسمت جلو ماشین می‌توانید عینک خود را در مکانی مناسب و زیبا قرار دهید. این گیره‌ها معمولاً به‌صورت پشت چسب‌دار بوده و به‌راحتی می‌توانید آنها را در هر قسمتی که می‌پسندید نصب کنید.

بالشتک‌های پشت سر راننده و پشتی صندلی 

این بالشتک‌ها یا همان پشت گردنی خودرو جزو تجهیزات راحتی محسوب می شود بر روی صندلی و قسمت پشت گردن نصب می‌شوند و در رانندگی‌های طولانی می‌توانند محافظ خوبی برای گردن باشند.

روکش فرمان

روکش‌های فرمان در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند و با استفاده از یکی از رنگ‌های خاص و مطابق با رنگ‌بندی داخل ماشین می‌توانید یکی از آنها را تهیه کرده و بر روی فرمان ماشین نصب کنید.

قاب پدال

با تهیه یک قاب پدال زیبا و همرنگ با سایر لوازم پرایدتان می‌توانید زیبایی فضای داخلی را بیشتر کنید. این قاب‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی در بازار موجودند و همچنین می‌توانند و از فرسودگی و پوسیدگی پدال‌ها نیز جلوگیری کنند. با مراجعه به فروشگاه‌های لوازم تزئیناتی پراید می‌توانید یک مدل مناسب برای خودروی خود انتخاب کنید.

نظم‌دهنده‌های داخل ماشین

نظم‌دهنده‌ها که معمولاً به‌صورت یک کیف جادار تولید می‌شوند را به‌راحتی می‌توانید در بخش کناری صندلی شاگرد نصب کنید و کلیه وسایل دست‌وپاگیر و البته ضروری را در آن جای دهید. در هنگام سفرهای طولانی‌مدت این نظم‌دهنده‌ها بسیار کاربردی خواهند بود.

یکی دیگر از این محصولات جا عینکی و جا لیوانی می باشد که به زیبایی و جذابیت خودروی شما اضافه میکند .

آویزهای پشت صندلی

آویزهای پشت صندلی همان گونه که از نامشان مشخص است در پشت صندلی جلو نصب می‌شوند و مانند یک چوب‌رختی تمامی لوازمی را که دوست ندارید روی صندلی‌های ماشین بگذارید را آویزان می‌کنند. مانند کیسه‌های خرید و کیف.

زیر سیگاری

زیر سیگاری‌های مخصوص برای افراد سیگاری و یا زمانی که یک همراه سیگاری را در کنار خود دارید بسیار کاربردی هستند. طراحی این زیر سیگاری‌ها بسیار زیبا و جذاب است و با بسته‌شدن درب آنها بوی سیگار از محفظه آن خارج نخواهد شد.

مخازن نگهدارنده نوشیدنی

این محفظه‌ها به‌خوبی بر روی تکیه‌گاه صندلی نصب می‌شوند و فضای لازم جهت قراردادن نوشیدنی و لیوان چای را در اختیار شما قرار می‌دهند. با بسته‌شدن درب این محفظه نیز فضا کاملاً منظم خواهد بود.

تزئین بخش بیرونی و بدنه پراید

پس از زیباسازی داخل خودرو پراید حالا نوبت بیرون و بدنه آن رسیده تا به‌روزرسانی و زیباسازی شود. بدنه ماشین اولین چیزی از خودروی شما است که توجه را جلب می‌کند پس بهتر است برای این بخش نیز وقت بگذارید.

استیکر ماشین

استیکرهای زیبا و بسیار خاصی وجود دارد که می‌توانید با کمک آنها ظاهر ماشینتان را بسیار خاص و زیباتر نشان دهید. برای این کار می‌توانید از انواع استیکرهای تزئینی که به‌صورت جملات و یا نقاشی و یا عکس هستند در بدنه ماشین استفاده کنید.

استیکر شیشه

با استفاده از استیکر شیشه می‌توانید حالتی اسپرت و خاص به ماشینتان بدهید. این استیکرها در رنگ‌های مختلفی در بازار موجودند که متداول‌ترین نوع آنها استیکرهای دودی است.

در استفاده از این استیکرها زیاده‌روی نکنید و یا مدل‌های خیلی تیره را به شیشه‌ها نچسبانید زیرا ممکن است از سوی راهنمایی‌ورانندگی جریمه شوید.

اسپری خوشبو کننده

برای اینکه ماشین شما خوشبو باشد می توانید از محصولات خوشبو کننده ماشین استفاده کنید این محصولات علاوه بر دکور جذاب و زیبا برای ماشین شما، بوی خوش و مطبوعی را نیز به ارمغان خواهند آورد. این محصولات دارای تنوع در رایحه متنوعی هستند. افراد می توانند با توجه به سلیقه ی خود و همچنین بوی دلنشین و مورد علاقه ی خود اقدام به خرید این محصول نمایید.

اسپری تمییز کننده لاستیک 

اسپری براق کننده و تمیزکننده لاستیک با نرم کردن و تمییزکردن سطح تایر و جلوگیری از ایجاد ترک روی آن می تواند، باعث افزایش طول عمر لاستیک و همچنین برق زدن و زیبا شدن لاستیک شود. این اسپری تمیزکننده لاستیک از تغییر رنگ و کهنه شدن تایر نیز پیشگیری می کند و قدرت پاک کنندگی چرک، لکه، خاک، دوده و… را دارد.

استفاده از رینگ و قالپاق‌های خاص

رینگ ماشین یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای اسپرت کردن ماشین است. با استفاده از یک رینگ خاص و زیبا، خودروی شما به‌سرعت تبدیل به یک خودروی اسپرت می‌شود. رینگ‌های متنوع در طرح‌ها و رنگ‌های خاصی در بازار موجود است که می‌توانید باتوجه‌به رنگ‌بندی ماشینتان یکی از آنها را خریداری و استفاده کنید.

نکات نگهداری

از ماشین پراید اسپورت خود به‌خوبی نگهداری کنید. شما برای اسپرت سازی پرایدتان هزینه‌های زیادی کرده‌اید پس لازم است به‌خوبی از آن مراقبت کرده تا مجبور نباشید برخی از این هزینه‌ها را دوباره پرداخت کنید.

همواره برای محافظت از خودروی پراید خود از چادر پراید استفاده کرده تا از آن در مقابل شرایط آب‌وهوایی نامطلوب مراقبت کنید.

آفتاب خیلی تند و یا بادوباران و گردوخاک می‌توانند آسیب‌های زیادی به خودروی شما وارد کنند. پس بهتر است برای پیشگیری از این مشکلات از چادر برای ماشینتان استفاده کنید.

منظم باشید و به طور مرتب خودروی خود را نظافت کنید. درصورتی‌که لوازم تزئیناتی پراید را به‌خوبی نگهداری نکنید به‌زودی کثیف و چرک شده و به‌کلی زیبایی خود را از دست خواهند داد.

قطعات پارچه‌ای که قابلیت شستشو دارند را شستشو کنید و همچنین کف خودرو را به‌صورت منظم جارو بکشید. برای این منظور می‌توانید از جاروبرقی و یا جاروی شارژی نیز استفاده کنید.

تاحدامکان در جاده‌های ناهموار و خاکی رانندگی نکنید زیرا این کار باعث می‌شود گردوخاک وارد ماشین و بدنه شود.

کلام آخر

امکان تغییرات در شکل ظاهری خودرو با وجود هزاران مدل و طرح از لوازم تزئیناتی پراید بسیار راحت و آسان شده. تنها لازم است با انتخاب یک طرح موردعلاقه و تهیه برخی اقلام شکل ظاهری خودرو را تعویض کرده و ماشین معمولی و ساده خود را تبدیل به یک ماشین اسپرت و زیبا کنید.

لوازم تزئیناتی پراید بسیار متنوع هستند مانند:

کف‌پوش خودرو، کف‌پوش صندوق خودرو، روکش و تزیینات داشبورد خودرو، سر دنده عادی و چراغ‌دار، جاسوئیچی، روکش فرمان، تجهیزات نظم‌دهنده داخل خودرو، بالشت تکیه‌گاه، آفتاب‌گیر خودرو، دستگیره در خودرو، تجهیزات راحتی سرنشین، سراگزوز، منبع اگزوز، جای دستمال کاغذی، سطل زباله خودرو، نوار تزیینی دریچه کولر، کیف پشت صندلی، کنسول خودرو، جای عینک، جاسیگاری، پشتی صندلی خودرو، ولوم تهیه هوا، جا لیوانی، پشت گردنی صندلی خودرو، صفحه کیلومتر، بالشتک زیر نشیمن، قاب پنل ضبط، خوشبوکننده، چادر خودرو و…

استفاده از این تزئینات می‌تواند خودروی شما را تبدیل به یک خودروی لوکس و لاکچری کرده و همچنین تأثیر زیادی در کیفیت و قیمت ماشین نیز خواهد داشت.

اسپرت کردن ۲۰۶ نیز مانند پراید آسان بوده و لوازم آن نیز در فروشگاه‌های لوازم تزئیناتی پراید موجود است. در این مقاله سعی شد به معرفی لوازم تزئینی خودروهای ایرانی و به‌خصوص خودروی پراید پرداخته شود تا نکات ضروری برای آموزش اسپرت کردن پراید به افرادی که علاقه دارند خودروی پراید خود را زیباتر کنند داده شود.

برای تهیه و خرید لوازم تزئیناتی پراید می‌توانید به انواع فروشگاه‌های آنلاین لوازم تزیینی ماشین مراجعه کرده و جدیدترین نمونه‌های بازار را مشاهده کنید. خرید اینترنتی این محصولات می‌تواند تا میزان زیادی در وقت و هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند.

دسته بندی دسته بندی نشده
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت